Moja muzyka

Moje życie to rajd.

Od zawsze chciałem stworzyć utwór nawiązujący do życiowych wyzwań. No i jest - 'Moje życie to rajd" to na pewno mój najważniejszy utwór. Osoby biorące udział w tym przedsięwzięciu to profesjonaliści w każdym calu w swoich dziedzinach,oddani sportowi samochodowemu. Determinacja w osiąganiu wybranego celu, to cecha ich wszystkich. Dziękuję im wielce za pomoc w realizacji mojego marzenia.

Autumn Leaves

Za oknem spadające liście.Razem z Maćkiem Kopczyńskim prezentujemy interpretację słynnego standardu Autumn Leaves.Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Babie lato

"Babie lato" to nowa, inna wersja mojego utworu "Mazowieckie klimaty". Aranż i gitara elektryczna Maciej Kopczyński,skrzypce Joachim Łuczak, wokal Iwonka Wróblewska, słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska. Dobór i montaż obrazów Filip Remian. Prowadzę obecnie rozmowy na temat naszego dla Was koncertu w przyszłym roku w Warszawie.Właśnie teraz przekonuję się, jak ważne są wyświetlenia,udostępnienia i lajki.Jak się podoba to bardzo o nie proszę.

Besame mucho

Meksykańska piosenka z 1940r, wielokrotnie interpretowana przez największe gwiazdy, kojarzona często z południem Europy. To nasza wersja dla tych, którzy często wracają do Hiszpanii.Gitara solo,aranż Maciej Kopczyński, dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Baśka song

Baśka song, to mój nietypowy projekt na zamówienie przyjaciela Benka, który na Krajnie organizuje niezwykle popularną grę karcianą w Baśkę. Dzięki temu zagospodarowuje wolny czas setkom pasjonatów tej gry. Słowa autorstwa Ireneusza Partyki.

Bitterness feat Laura James

W te wakacje trochę odmłodniał mi głos i do tego razem z Maćkiem Kopczyńskim idziemy w nieco nowocześniejsze brzmienia, które w obrazy ubrał Filip Remian. Kompozycja moja, aranż Maciej Kopczyński.

A Walk Through NY

Tym razem mój utwór bardziej jazzowy.Produkcja,aranż,gitara solo Maciek Kopczyński,montaż obrazów Filip Remian.

Georgia On My Mind

Tym razem interpretacja utworu pt. Georgia autorstwa Ray'a Charles'a. Takie chyba nowocześniejsze brzmienie. Aranż i gitara solowa Maciej Kopczyński.Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

City Lights

Dla tych co lubią miasto nocą.Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Manhã de carnaval (Theme from Black Orpheus)

W duecie z Maćkiem Kopczyńskim moja interpretacja legendarnego tematu z filmu Czarny Orfeusz. Montaż obrazów Filip Remian.

Peaceful

Pamiętacie, zaprezentowałem w sieci przepięknie brzmiący instrument - sarangi.Właśnie na nim między innymi gra w moim utworze Maciek Kopczyński,którego poznaliście przy okazji prezentacji jego najnowszej płyty z zespołem Stellargraf. Montaż muzyki Maciek,montaż obrazów Filip Remian.

Recuerdos

Skrzypce w rękach Joachima Łuczaka tworzą niepowtarzalny nastrój. Zapraszam do słuchania i udostępniania.

Poranek z marzeniami

Tym razem saksofon i trochę bardziej taneczne rytmy.

Dla E...

Dużo cudownej pracy i w końcu jest.Na wiolonczeli Kamila Wyrzykowska.

Fox

Tworząc ten utwór chodził mi po głowie skradający się lis.Wprawdzie na filmie go nie ma, ale możemy sobie wyobrazić las z jego perspektywy. Czasami podczas pracy nad kolejnym utworem zastanawiam się nad tym, jak wąska grupa internautów tego słucha.Mam jednak sygnały, żeby nie pękać i robić swoje.Muszę chyba abstrahować od tego, że więcej lajków dostaję pod zwykłym zdjęciem niż pod utworem na który poświęcam z moimi muzykami wiele godzin.

Eco bossa

Nie macie pojęcia, jak dobrze zaczyna mi się dzień, gdy wrzucę swój nowy utwór do sieci.Wiem, że nie jest to hard rock,rap ani disco polo, ale tworzę tak jak mi w duszy gra.Jak ktoś chce się wyciszyć to chyba fajne.Jeżeli tak to proszę udostępnić jakimś mocno zapracowanym znajomym.

Going up

Tym razem mała niespodzianka.Film - autorstwa nastoletniej Bianki - jest wspomnieniem z wakacyjnego wyjazdu na fiestę balonową.

Meditation

Tworząc Meditation spędziłem wiele godzin kontemplując.Zdałem sobie sprawę, że czas poświęcony na ucieczkę wewnątrz siebie jest dla mnie bardzo cenny i dał mi motywację do dalszego rozwoju.

Wędrówka

en utwór jest o wędrówce. Takiej wędrówce, o której chyba każdy z nas marzy, ale nie każdemu w dzisiejszych czasach jest dane ją przeżyć. Praca, brak czasu i wiele pozornie ważniejszych obowiązków stoi na przeszkodzie w tym doświadczeniu. Takim ludziom specjalnie dedykuję tę piosenkę. Tekst piosenki: Janusz Maria Rożej

Island

Za oknem śnieg, "Rozeta" zimowa działa a na Muzyce Wróbla niekończące się lato. Zapraszam w podróż w tropikalne rejony wraz z nowym utworem. Enjoy!

Neptune

Nowy rok, to i z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nowy utwór. Udoskonalany przez wiele miesięcy prezentowany jest też od kilku dni na Spotify.Jakość nagrania można docenić dopiero na słuchawkach lub kolumnach.Tytułowy Neptune nie pojawia się w obrazach, niech pozostanie w Waszej wyobraźni.

Holiday

Ostatni utwór w tym roku fragmentami bardziej rockowy.Przypominam, że 31 grudnia na Spotify ukaże się moja pierwsza epka pt Neptune.Chciałbym bardzo, żebyście wracali czasami do moich starszych utworów.

Memories of Rain

No to jest na same święta pierwszy mój utwór z saksofonem i sitarem a już za moment będą następne. Może to trochę zmiana stylu, ale takie mam teraz czucie.Udostępnijcie dalej,tylko jeżeli się podoba.

Wroobel samba

Utwór znany jest moim fanom - brydżystom.Oto nowa wersja z zawodowymi muzykami.Jestem po listopadowym koncercie Jethro Tull może stąd ten flet.

Kromka chleba

Pracuję ostatnio nad dużo trudniejszymi utworami, które niedługo zaprezentuję. Natomiast dziś moja melodyjna piosenka do słów Katarzyny Łukasik-Marcinkowskiej.Piano Wojciech Wiśniowski. Śpiewa moja ukochana Iwonka.

Kolędowe sny

Drodzy, czy myślicie już o nadchodzących Świętach? Dziś Mikołajki i z tej okazji moja z Iwonką obiecana niespodzianka, której słuchanie umili Wam przygotowania do nich.Zachęcam Was do śpiewania razem z nami.Moja kompozycja i gitara,słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska, produkcja Artur Kołobrzański.

Old Road

Pomysł na utwór powstał w przepięknej miejscowości Łagów koło Świebodzina, ale obrazy wyprowadzają daleko poza granice.

Moon.

Nawet życzliwi mi słuchacze zarzucają, że moje utwory są ładne, ale trochę w staroświeckim wydaniu. No to duch nowoczesności zawitał dzięki nowej współpracy z Arturem Kołobrzańskim. Mam nadzieję,że to słychać.

π Wymarzylem ciebie

Utwór miał być instrumentalny,ale tekst skłonił mnie,żeby go zaprezentować.Cały czas szukam wokalisty, który chciałby zaśpiewać moje dawne jak i przyszłe utwory.

Jeszcze czysta woda.

Tym razem coś spokojnego.Na taką muzykę też trzeba mieć czas.

π-Tribute to S.

Sam się zastanawiam, czy muszę produkować tylko takie refleksyjne kawałki. Tym razem coś mocniejszego, jazz-rockowego.

Podmuch nadziei

Wreszcie skończyliśmy delikatny Podmuch nadziei.Przypominam, że znaczek "π" to skrót Piotr Iwonka-nieograniczone możliwości:). Zachęcam do subskrypcji kanału.do udostępniania oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Na palcach

Witam wszystkich uśmiechem ...i nowym utworem z cyklu ''Live Recording Sessions'', zachęcam do odsłuchu i przede wszystkim(cały czas przypominam) do udostępniania, gdyż dzięki temu zwiększymy zasięgi i będziemy mogli działać więcej i dla większego grona odbiorców! Pozdrowienia!

Fala

Nowy cykl - ''Live Recording Session", tym razem jest to nowy utwór instrumentalny pt. "Fala". Zachęcam do subskrypcji kanału i udostępniania wszem i wobec!

Egzotyk

Zachęcam do subskrypcji kanału, także do udostępniania, oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Kolejny raz

Zachęcam do wysłuchania, pozostawienia subskrypcji, oraz ''polajkowania'' oficjalnego profilu na fb: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Stolica

Muzyczną pocztówką z Warszawy ślę pozdrowienia wszystkim słuchaczom! ;) Muzyka/Gitara: Piotr Wróblewski Słowa: Katarzyna Łukasik-Marcinkowska Piano: Wojciech Wiśniowski Dodatkowo zachęcam do subskrypcji kanału, oraz do ''polajkowania oficjalnego FanPage: https://www.facebook.com/muzykawrobla

La Playa

Dotychczas publikowałem tutaj utwory śpiewane, dziś przyszła pora zaprezentować Wam moją najnowszą kompozycję, utwór instrumentalny... Zachęcam najgoręcej do odsłuchu/udostępniania, a za całą dotychczasową aktywność na kanale, wszystkim dziękuję!!!

Osobno

Kolejny utwór, mam nadzieję że choć trochę zachęcający do kontemplacji... Dziękuję za odtworzenia, pracujemy dalej! π. Muzyka: Piotr Wróblewski Piano: Wojciech Wiśniowski Słowa: Janusz Maria Rożej

Zaproś...

Wspólnie, śpiewająco zapraszamy wszystkich do tańca.. Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Śpiewa: Iwonka Wróblewska

Czule...

Wreszcie po chwilowej przerwie nowa piosenka, zaśpiewana przeze mnie i Iwonkę... Z naszego wspólnego muzykowania zrodził się projekt o nazwie "π" (Piotr i Iwonka), zapraszamy do słuchania, a my tymczasem pracujemy dalej, by było tego więcej! Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Ślemy muzyczne pozdrowienia!

Marzyciel

To najbardziej rozbudowana aranżacyjnie moja kompozycja.Może kiedyś będzie śpiewana, ale nie łatwo o dobry tekst.

Walcz i podaj dalej.

Do tego utworu poszukuję tekstu, na pewno będzie to piosenka o pokonywaniu trudności życiowych.

Migawki z Warmii

Nie tylko motyle

Na razie jest to muzyka ilustracyjna.

Mazowieckie klimaty

Od 20 lat prowadzę w Warszawie Rajdową Szkołę. To wielu z Was już wie. Niektórzy wiedzą też, że od 5 lat próbujemy z moją żoną Iwonką grać w brydża sportowego. O tym, że od roku komponuję piosenki, z pewnością wie niewielu.

Skąd to się wzięło?

Od 8 roku życia śpiewałem w Szczecińskich Słowikach i w latach 60. zwiedziłem z nimi pół Europy Zachodniej. Następnie, już w Warszawie, śpiewałem w Centralnym Zespole Artystycznym przy Teatrze Wielkim w Warszawie ( nie mylić z Gawędą), prowadzonym przez śp. druha Władysława Skoraczewskiego. W tym okresie byłem zatrudniany przez Operę do wszystkich dziecięcych ról. Śpiewałem w Tosce, Carmen, Tannhäuserze, a po mutacji głosu w Borysie Godunowie.

W tym okresie poznałem wielu wybitnych muzyków, śpiewaków i późniejszych dyrygentów, np. Jacka Kaspszyka, obecnego dyrektora Filharmonii Narodowej, który wielokrotnie nami dyrygował.

W międzyczasie pogrywałem trochę na gitarze. Od młodych lat chciałem iść do szkoły muzycznej; moim marzeniem był klarnet. Nacisk rodziców (byli na nie) okazał się decydujący… Po 18 roku życia śpiewanie zarzuciłem, ale muzyka towarzyszyła mi dalej. Nieustannie.

Od dwóch lat podnoszę swoje umiejętności gry na gitarze u profesjonalnego muzyka-nauczyciela.

Na początku tego roku, gdy będąc na wczasach brydżowych grałem na gitarze dla uczestników, poznałem pewną panią. Jak się okazało, była ona absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Wspomniała, że od lat pisze wiersze, poczym… zapytała, czy podjąłbym się skomponować coś do jej wierszy.

Dziwne. Nieprawdaż?

Podjąłem wyzwanie i tak to się zaczęło.

Do dziś napisałem do szuflady około 30 utworów. Niektóre pozostaną instrumentalne, inne być może staną się piosenkami. Ich aranżacją oraz grą na instrumentach klawiszowych i gitarze prowadzącej zajął się Wojciech Wiśniowski. Wszystko zostało nagrane w warunkach domowych, na przyzwoitym sprzęcie.

Poprosiłem mojego przyjaciela Piotra Wowkonowicza, który nie jedno miejsce na świecie uwieczniał swoim aparatem fotograficznym, żeby do mojej muzyki dołączył pasujące klimatem zdjęcia.

Mam zamiar sukcesywnie prezentować swoje utwory i czekam na Waszą reakcję.

Rajdowa Szkoła Piotra Wróblewskiego - Zrób komuś Oryginalny Prezent!

RSPW © 2019