Moja muzyka

Piotr Wróblewski - Piosenka brydżysty

Piosenka brydżystów opowiada o naszej pasji, ale to nie tylko przyjemność, to również inwestycja w rozwój szarych komórek oraz nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni. Brydż jest super! Muzyka Piotr Wróblewski, słowa Ewelina i Piotr Wowkonowicz.

Piotr Wróblewski - Zagubiona miłość

" Zagubiona miłość". Dużo pracy, dużo instrumentów, właściwie to cała orkiestra pod koniec utworu. W ogóle to końcówka nam się bardzo udała. Cieszę się, że jeszcze trochę mi się chce. Do mojej muzyki słowa napisała Ewelinka Wowkonowicz, śpiewa Iwonka.

Piotr Wróblewski - Czule 2.0

Wśród naszych znajomych wysokie miejsce w rankingu moich utworów zajmuje ballada "Czule". Utwór ten powstał 5 lat temu we współpracy z Wojciechem Wiśniowskim, moim pierwszym nauczycielem gry na gitarze. Po paru latach nową wersję "Czule" zaproponował Michał Kot - Wątorski. Jakże odmienne jest to spojrzenie artystyczne! Na gitarze elektrycznej gra Wojciech Wiśniowski, na skrzypcach GrzegorzGadziomski a ja na gitarze klasycznej. Warto posłuchać do końca. Ciekaw jestem Waszych odczuć. Dla porównania pierwsza wersja utworu • π - Czule...

Piotr Wróblewski - Historia De Un Amor

Zawsze chciałem zagrać tę piękną piosenkę o miłości.. Zapraszam do posłuchania naszej interpretacji Historii De Un Amor.

Piotr Wróblewski - Mały znak

"Mały znak" to nasza nowa piosenka. Od dawna chciałem napisać coś i wypuścić w skromnej aranżacji podkreślającej wokal Iwonki. Tekst Ewelinka Wowkonowicz. Proszę udostępnijcie jak się spodoba.

Piotr Wróblewski - Razem jednak lepiej

Oto mój kolejny, instrumentalny utwór. Na saksofonie Marcin Świderski.

Piotr Wróblewski - Alicante

Pomysł na nasz kolejny utwór z tekstem polsko-francuskim powstał przez jeden dzień. Prace nad nim trwały jednak trzy miesiące. Do tekstu Ewelinki Wowkonowicz napisałem muzykę. Bardzo klimatyczny nastrój stworzyła Iwonka śpiewając o dziewczynie spędzającej wakacje w Alicante, gdzie spotkała uroczego chłopaka z Francji. Autorem tekstu francuskiego jest Piotr Wowkonowicz, który recytuje na tle wokalizy wykonywanej przeze mnie.

Piotr Wróblewski - Idzie wiosna

Idzie wiosna, mam nadzieję, że mój optymistyczny utwór, przyczyni się do tego, że od teraz już będzie tylko lepiej, nie tylko z pogodą. Życzę wszystkim pięknych chwil na łonie natury. Na saksofonie Konrad Gzik. Dajcie łapkę w górę to może więcej osób posłucha:)

Piotr Wróblewski - Bo się zakochałem

Najpierw powstała moja muzyka, a potem Ewelinka Wowkonowicz napisała piękne słowa. Tak jest dużo trudniej dla tekściarzy ( pisać do muzyki). Było sporo konsultacji, jak zwykle i jest piosenka. Zapraszam do posłuchania i lajkowania.

Piotr Wróblewski - Taka praca

Najczęściej słucham muzyki instrumentalnej, a więc wielką przyjemność sprawiła mi moja praca nad nowym utworem. Niektórzy uważają, że wokal potrafi przeszkadzać w odbiorze prawdziwej muzyki. Na saksofonie Konrad Gzik.

Piotr Wróblewski - To było nasze lato

Taka fajna historia mogła zdarzyć się każdemu z nas. Trochę mocniejszego uderzenia na prośbę części słuchaczy i powstał utwór. Tekst Ewelina Wowkonowicz. Jak się podoba, to proszę o łapkę w górę, udostępnienie i może słowo komentarza.

Piotr Wróblewski - Porozmawiaj ze mną

Tak mamy mało czasu dla siebie. Może ta piosenka coś zmieni. Tekst Magdalena Szelągowska. Saksofon Marcin Świderski. Podziękowania za twórcze uwagi dla Małgosi Muchy

Piotr Wróblewski - Mój świat

Dziś ważny dla mnie utwór, bo o mnie i mojej pasji do muzyki. Tekst Ewelina Wowkonowicz i trochę ja:)

Piotr Wróblewski - Nasz czas. Dla niego

Do pięknego tekstu Iny "Nasz czas. Dla niego".

Piotr Wróblewski - Nasz czas. Dla niej

Zapraszam do posłuchania utworu napisanego przeze mnie do pięknego tekstu Iny. Dziś "Nasz czas. Dla niej" a jutro posłuchacie małej niespodzianki - innej wersji tej piosenki - " Nasz czas. Dla niego".

Piotr Wróblewski - Zocha blues

Kiedyś podszedł do mnie znajomy i powiedział: słucham Cię czasami, ale napisałbyś kiedyś jakiegoś bluesa, to będę słuchał Cię częściej. To był Karol Kasperkiewicz, z którym razem graliśmy w brydża. Niestety los tak chciał, że nie zdążyłem mu go zaprezentować. Może jednak usłyszy... Tekst Piotr Wróblewski .Na saksofonie Marcin Świderski. Jak lubicie saksofon to koniecznie posłuchajcie do końca. I udostępnijcie komu trzeba:)

Piotr Wróblewski - Jej portret

W naszej interpretacji jedna z najpiękniejszych polskich piosenek autorstwa Włodzimierza Nahornego. Na saksofonie Marcin Świderski.

Piotr Wróblewski - Gorące serca

Gorące serca - mój nowy utwór na nadchodzące wakacje. Tekst Ewelina Wowkonowicz.

Piotr Wróblewski, Krzysztof Stępień - Wróć

Jestem mega szczęśliwy, chyba wszystko się udało, mamy prawdziwy teledysk! Moja kompozycja i organizacja produkcji. Tekst Ewelina Wowkonowicz, wokal Krzysztof Stępień, gitary i produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. W roli głównej wystąpił Maksim Stasevich. Realizacja teledysku Tobiasz Pluta, scenografia Kamila Szymanek, asystent produkcji Aleksander Kłosiński.

Piotr Wróblewski - Przyjaciel

Przyjaciel, to wyjątkowy utwór ze względu na refren śpiewany na głosy. Przygotowując go z najwyższej klasy ekspertami, przypominały mi się niezapomniane chwile, w chórach. Śpiewałem w nich przez wiele młodzieńczych lat. Słuchajcie do końca, polakujcie jak się podoba i pokażcie komuś jeszcze. Przyjaciel to ważne słowo w dzisiejszych czasach. Słowa Ewelina Wowkonowicz. Pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk.

Piotr Wróblewski - Zaproś mnie do tańca

Oto nowa wersja jednej z pierwszych moich kompozycji. Słowa Magdalena Szelągowska. Śpiewa Iwonka.

Piotr Wróblewski - Horyzonty piano, solo

Jest mój trzeci utwór zaaranżowany na piano, solo. Michał Wódz to pianista, który wybrał właśnie Horyzonty i zrobił nam swoją interpretacją wielką przyjemność. Oprócz łapek w górę liczę na komentarze od wrażliwych słuchaczy.

Piotr Wróblewski - Kromka

Na ten świąteczny czas przygotowałem nową wersję utworu " Kromka". Powstała ona na potrzeby niedawno wydanej naszej płyty, którą osobiście wręczamy z Iwonką wszystkim aktywnym słuchaczom Muzyka Wróbla, po uprzednim kontakcie na priv. Tekst Katarzyna Łukasik - Marcinkowska. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk. Proszę Was serdecznie o łapki w górę ( jak się podoba), może jakiś komentarz i o udostępnienie swoim znajomym, którzy mogą nie wiedzieć, że coś tworzymy

Piotr Wróblewski - Czule

Nowa wersja jednego z moich pierwszych utworów pt. Czule. Tekst Magdalena Szelągowska. Śpiewa Iwonka. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk.

Piotr Wróblewski - Jak żurawie

Cały czas pracujemy i powstał utwór, który powinien się podobać miłośnikom muzyki lat 80. Proszę udostępnijcie znajomym, bo ona powoli zanika. Tekst Ewelinka Wowkonowicz. Śpiewa Iwonka. Pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk. Na łapki w górę też liczę, jak młody gimnazjalista:)

Piotr Wróblewski - Horyzonty. Życie jak sen

Oto nowa, wokalna wersja mojego utworu Horyzonty. Tekst Katarzyna Łukasik - Marcinkowska. Wokal to samorodny talent Iwonki szlifowany przez Kubę Jurzyka.

Piotr Wróblewski - Saksofon, czy pizza

Tym razem coś mojego, instrumentalnego. Na saksofonie Konrad Gzik. Napiszcie co wolicie- saksofon, czy pizzę? Lajk też się przyda:)

Piotr Wróblewski - Tears In Heaven

Dziś nasza wersja cudownej ballady Erica Claptona "Tears In Heaven". Na saksofonie Konrad Gzik.

Piotr Wróblewski - Wspomnienia

Albumy zdjęć poszły w niepamięć, ale każdy w głowie ma swój album wspomnień. Kolejny mój utwór do tekstu Ewelinki Wowkonowicz.

Piotr Wróblewski - Smakuj życie

Drugi z cyklu utwór spółki Wróblewski - Wowkonowicz; muzyka moja, tekst Ewelinka, śpiewa Iwonka. Pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Ptasie plotki

Znowu wracamy do naszego stylu. Utwór powstał przy współpracy: muzyka i gitara Piotr Wróblewski, tekst Ewelina Wowkonowicz, wokal Iwonka i trochę ja, saksofon Konrad Gzik, produkcja muzyczna Maciek Kopczyński, pomoc w realizacji wokalu Kuba Jurzyk , dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Rusałka piano, solo

Dziś dla kontrastu z poprzednim rockowym numerem - piano, solo. Wersja mojego utworu Rusałka w interpretacji Michała Wodza na fortepianie. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian. Jeżeli domyślacie się, że komuś takie piano mogłoby się podobać to moja prośba - udostępnijcie proszę.

Piotr Wróblewski - Chcę czuć wolność

Pierwszy mój rockowy utwór. Tekst jest pracą zbiorową, przy dużym udziale Eweliny Wowkonowicz z Piotrem ( refren), z którymi już współpracuję, jeśli chodzi o teksty przy najbliższych utworach.To co Maciek Kopczyński - gitary i produkcja muzyczna i Kuba Jurzyk- pomoc w realizacji wokalu potrafią zrobić z mojej skromnej kompozycji to jest wielka rzecz dająca siłę do dalszej pracy. Filip Remian - montaż i dobór zdjęć.

Piotr Wróblewski - Dalej

Przedstawiam nową wersję mojego utworu La Playa. Śpiewa Jacek Kawalec. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz tego, że jest świetnym aktorem to jest wyjątkowo wszechstronnym wokalistą. Tekst Katarzyna Łukasik - Marcinkowska. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński.

Piotr Wróblewski - Miałam sen

Trzy miesiące pracy wielu osób i powstało coś dla ludzi, którym czyste powietrze i ziemia oraz szczęśliwe zwierzęta leżą mocno na sercu. Właśnie tym kochającym przyrodę dedykuję z Iwonką nasz nowy utwór. Taki eko - manifest. Tym razem muzyka i tekst Piotr Wróblewski. Zachęcam do odsłuchania i pozostawienia łapki w górę oraz udostępnienia, jeżeli się podoba. Kuba Jurzyk – pomoc w realizacji i interpretacji wokalu. Produkcja muzyczna Maciej Kopczyński. Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Chcę do ludzi

Cześć! Dzisiaj specjalnie dla Was nietypowy utwór stworzony w ciężkich czasach, w których przyszło nam żyć. Na filmie baletnica, która wygląda dziwnie, ponieważ... nie ma maseczki. Utwór opowiada o tym, jak bardzo chciałbym już wyjść do ludzi. Zachęcam do odsłuchania i pozostawienia łapki w górę oraz udostępnienia jak się podoba. Muzyka i tekst Piotr Wróblewski. Kuba Jurzyk – pomoc w realizacji i interpretacji wokalu. Produkcja muzyczna Maciej Kopczyński. Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Piotr Wróblewski - A gdyby tak

No to jest. Pierwszy utwór we współpracy z Kubą Jurzykiem, który pomagał nam w interpretacji i realizacji wokali. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Z tęsknoty za zimą

W oczekiwaniu na ukończenie kilku moich nowych utworów, dziś, dla tych którzy bardziej doceniają utwory instrumentalne nowa wersja piosenki "Stolica", którą prezentowałem ponad 2 lata temu. Gitara solo i produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Montaż i dobór zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Babie lato - piano, solo

Niespodzianka na Święta, spełnione jedno z moich marzeń, Muzyka Wróbla na piano - solo. Transkrypcja na fortepian i gra Michał Wódz. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Jesienne uliczki

Za oknem szaro, knajpki zamknięte, smutek, ale może być już tylko lepiej. My działamy. Proszę udostępnijcie naszą piosenkę tym, którym może się spodobać.Chociaż taka mała satysfakcja w tych okropnych czasach. Słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska. Dobór zdjęć i montaż Filip Remian. Clips used in this video: Get Lost by Graham Uhelski https://mazwai.com/video/get-lost/455094 Peekskill At Night by Christopher Smith https://mazwai.com/video/peekskill-at... Listed clips where cut and edited for the purpose of the video. Use of this material is based on Attribution 3.0 License https://creativecommons.org/licenses/... Thanks to all the authors for sharing.

Piotr Wróblewski - Dla mnie, dla Ciebie

Zapraszam wszystkich mi bliskich do wysłuchania, obejrzenia i przypomnienia sobie pięknych chwil z kolorowego świata. Słowa Katarzyna Łukasik - Marcinkowska. Wokal Iwonka. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Jak dmuchawiec

Utwór dedykujemy Eli Wodzińskiej, która napisała ten przepiękny wiersz. Potem Iwonka i ja staraliśmy się, żeby go wypełnić delikatną muzyką, która jest tylko dodatkiem. Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Piotr Wróblewski Chwytaj własny czas

Właśnie takie ballady to mój ulubiony styl. Wokal gościnnie kanyafa. Dobór i montaż zdjęć, świetny Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Rusałka

Mój nowy utwór. W wakacyjnym, romantycznym nastroju " Rusałka". Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Dla Niny

Dziś przedstawiam mój urodzinowy utwór, który zaczął powstawać na wczasach brydżowych, w przepięknym Łagowie.Tam moja zaprzyjaźniona brydżystka Nina przekazywała mi do niego swoje wstępne uwagi, stąd tytuł.Jak się spodoba, proszę przekazujcie go dalej. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Saksofon Konrad Gzik. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - A jednak Wenecja

Wracam do swojego starego stylu na te trudne czasy. Głowa do góry. Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski Mam dość, wyjeżdżam

W końcu mamy wakacje. Saksofon Konrad Gzik. Montaż i dobór zdjęć Filip Remian. Clips used in this video: https://mazwai.com/video/en-verano-(i... En verano (in summer) by Simon Schneckenburger All the clips where cut and edited for the purpose of the video. Use of this material is based on Attribution 3.0 License https://creativecommons.org/licenses/... Thanks to all the authors for sharing.

Piotr Wróblewski - L’ été indien

Mój przyjaciel Piotr Wowkonowicz wspomina "Zaczęliśmy muzykować z Wróblem już 10 lat temu. „L’ été indien” to był jeden z pierwszych utworów wspólnie wykonywanych. Wróbel grał na gitarze, ja na klawiszach i śpiewałem. Ponoć nieźle nam to wychodziło. Joe Dassin w swej piosence wspomina cudowne chwile i marzy: Toute la vie Sera pareille à ce matin Aux couleurs de l'été indien Przywołajmy nasze najpiękniejsze wspomnienia i odpłyńmy, choć przez chwilę, w tamten poranek w kolorze indiańskiego lata… " To moja wersja z Maćkiem Kopczyńskim.Na saksofonie Konrad Gzik. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian, Clips used in this video: https://mazwai.com/video/marseme-go-f... Marseme GO France by Alex Soloviev https://mazwai.com/video/le-temps-d-u... Le temps d'un Paris by Elcondor Film All the clips where cut and edited for the purpose of the video. Use of this material is based on Attribution 3.0 License https://creativecommons.org/licenses/... Thanks to all the authors for sharing.

Piotr Wróblewski - Opium

Dziś pewien eksperyment.Utwór trochę nie w moim stylu.Jeśli to możliwe posłuchajcie także na słuchawkach lub w samochodzie, bo linia basu będzie lepiej słyszalna, a ona właśnie jest podstawą kompozycji. Mam jeszcze kilka ciekawych pomysłów na kolejne utwory, która są w takcie realizacji.Bardzo mi zależy, żeby dotarły do szerszego grona odbiorcy. Proszę o łapki w górę i udostępnienia.Produkcja muzyczna Maciek Kopczyński. Dobór i montaż zdjęć Filip Remian. Clips used in this video: Grant Porter - Frankincense https://mazwai.com/video/frankincense... Mark Romano - Nantucket Docks https://mazwai.com/video/nantucket-do... Mike Lewinski - Low Def Television https://mazwai.com/video/low-def-tele... Graham Uhelski -Up In The Clouds https://mazwai.com/video/up-in-the-cl... All the clips where cut and edited for the purpose of the video. Use of this material is based on Attribution 3.0 License https://creativecommons.org/licenses/... Thanks to all the authors for sharing.

Piotr Wróblewski - Cheek To Cheek

Cheek To Cheek to jedna z najsłynniejszych filmowych piosenek skomponowana przez samego Irvinga Berlina. W 1935 r po raz pierwszy w filmie "Top Hat"śpiewali ją Fred Astaire i Ginger Rogers.Bardzo znana jest też wersja innego duetu: Luis Armstrong i Ella Fitzgerald.Śpiewało ją wielu wielkich tego świata. W naszej interpretacji linię melodyczną na saksofonie gra Konrad Gzik,produkcja muzyczna Maciek Kopczyński,koncepcja, dobór i montaż zdjęć Daniel Remia

La dolce vita

La dolce vita to stan, na który trzeba będzie trochę poczekać.Ale miejmy nadzieję, że niedługo nadejdzie.Muzyka Piotr Wróblewski, produkcja muzyczna Maciej Kopczyński,dobór zdjęć i montaż Daniel Remian.

Piotr Wróblewski Rien ne va plus

Kochani,tekst do tego utworu powstał kilka lat temu. Rien ne va plus w dosłownym tłumaczeniu - więcej już nic nie idzie.Bywalcy kasyn znają to powiedzenie dobrze. - koniec obstawiania.Tytuł ten można też zinterpretować - nic już nie można zrobić.W tym miejscu przychodzi mi jednak refleksja i muszę nawiązać do dzisiejszej sytuacji na świecie .Kłopoty z planetą a od niedawna kłopoty z pandemią.Przystańmy w tym zgiełku właśnie teraz i nie róbmy tego czego nie powinniśmy bo rien ne va plus.#ZostańWdomu. Muzyka, gitara Piotr Wróblewski,tekst Katarzyna Łukasik-Marcinkowska,produkcja muzyczna Maciek Kopczyński,dobór i montaż zdjęć Daniel Remian.

Piotr Wróblewski - Horizons

Mam nadzieję, że z tego projektu powstanie kiedyś piękna ballada z tekstem,może ktoś chciałby napisać słowa?Produkcja muzyczna i gitara akustyczna Maciek Kopczyński.Dobór i montaż zdjęć Daniel Remian.

Piotr Wróblewski - Mountain Spirit

Mój nowy utwór to coś dla ludzi, którzy kochają góry.Znacie takich?Skrzypce Joachim Łuczak,produkcja muzyczna,piano i wyjątkowa gitara basowa Maciek Kopczyński. Dobór zdjęć i montaż Daniel Remian.

Piotr Wróblewski - Zazdrości smak

Dużo serca i pracy jest w tym utworze.Moja muzyka do słów Magdaleny Szelągowskiej,produkcja muzyczna i gitara solowa Maciek Kopczyński,skrzypce Joachim Łuczak,zdjęcia i montaż Daniel Remian.

Fly Me To The Moon

Standard "Fly Me To The Moon", nasza interpretacja,efekt mojej pracy z Maćkiem Kopczyńskim.

Piotr Wróblewski - Moje życie to rajd.

Od zawsze chciałem stworzyć utwór nawiązujący do życiowych wyzwań. No i jest - 'Moje życie to rajd" to na pewno mój najważniejszy utwór. Osoby biorące udział w tym przedsięwzięciu to profesjonaliści w każdym calu w swoich dziedzinach,oddani sportowi samochodowemu. Determinacja w osiąganiu wybranego celu, to cecha ich wszystkich. Dziękuję im wielce za pomoc w realizacji mojego marzenia.

Autumn Leaves

Za oknem spadające liście.Razem z Maćkiem Kopczyńskim prezentujemy interpretację słynnego standardu Autumn Leaves.Dobór i montaż zdjęć Filip Remian.

Piotr Wróblewski - Babie lato

"Babie lato" to nowa, inna wersja mojego utworu "Mazowieckie klimaty". Aranż i gitara elektryczna Maciej Kopczyński,skrzypce Joachim Łuczak, wokal Iwonka Wróblewska, słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska. Dobór i montaż obrazów Filip Remian. Prowadzę obecnie rozmowy na temat naszego dla Was koncertu w przyszłym roku w Warszawie.Właśnie teraz przekonuję się, jak ważne są wyświetlenia,udostępnienia i lajki.Jak się podoba to bardzo o nie proszę.

Besame mucho

Meksykańska piosenka z 1940r, wielokrotnie interpretowana przez największe gwiazdy, kojarzona często z południem Europy. To nasza wersja dla tych, którzy często wracają do Hiszpanii.Gitara solo,aranż Maciej Kopczyński, dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Baśka song

Baśka song, to mój nietypowy projekt na zamówienie przyjaciela Benka, który na Krajnie organizuje niezwykle popularną grę karcianą w Baśkę. Dzięki temu zagospodarowuje wolny czas setkom pasjonatów tej gry. Słowa autorstwa Ireneusza Partyki.

Piotr Wróblewski - Bitterness feat Laura James

W te wakacje trochę odmłodniał mi głos i do tego razem z Maćkiem Kopczyńskim idziemy w nieco nowocześniejsze brzmienia, które w obrazy ubrał Filip Remian. Kompozycja moja, aranż Maciej Kopczyński.

Piotr Wróblewski - A Walk Through NY

Tym razem mój utwór bardziej jazzowy.Produkcja,aranż,gitara solo Maciek Kopczyński,montaż obrazów Filip Remian.

Georgia On My Mind

Tym razem interpretacja utworu pt. Georgia autorstwa Ray'a Charles'a. Takie chyba nowocześniejsze brzmienie. Aranż i gitara solowa Maciej Kopczyński.Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Piotr Wróblewski - City Lights

Dla tych co lubią miasto nocą.Dobór zdjęć i montaż Filip Remian.

Manhã de carnaval (Theme from Black Orpheus)

W duecie z Maćkiem Kopczyńskim moja interpretacja legendarnego tematu z filmu Czarny Orfeusz. Montaż obrazów Filip Remian.

Peaceful

Pamiętacie, zaprezentowałem w sieci przepięknie brzmiący instrument - sarangi.Właśnie na nim między innymi gra w moim utworze Maciek Kopczyński,którego poznaliście przy okazji prezentacji jego najnowszej płyty z zespołem Stellargraf. Montaż muzyki Maciek,montaż obrazów Filip Remian.

Recuerdos

Skrzypce w rękach Joachima Łuczaka tworzą niepowtarzalny nastrój. Zapraszam do słuchania i udostępniania.

Poranek z marzeniami

Tym razem saksofon i trochę bardziej taneczne rytmy.

Dla E...

Dużo cudownej pracy i w końcu jest.Na wiolonczeli Kamila Wyrzykowska.

Fox

Tworząc ten utwór chodził mi po głowie skradający się lis.Wprawdzie na filmie go nie ma, ale możemy sobie wyobrazić las z jego perspektywy. Czasami podczas pracy nad kolejnym utworem zastanawiam się nad tym, jak wąska grupa internautów tego słucha.Mam jednak sygnały, żeby nie pękać i robić swoje.Muszę chyba abstrahować od tego, że więcej lajków dostaję pod zwykłym zdjęciem niż pod utworem na który poświęcam z moimi muzykami wiele godzin.

Eco bossa

Nie macie pojęcia, jak dobrze zaczyna mi się dzień, gdy wrzucę swój nowy utwór do sieci.Wiem, że nie jest to hard rock,rap ani disco polo, ale tworzę tak jak mi w duszy gra.Jak ktoś chce się wyciszyć to chyba fajne.Jeżeli tak to proszę udostępnić jakimś mocno zapracowanym znajomym.

Going up

Tym razem mała niespodzianka.Film - autorstwa nastoletniej Bianki - jest wspomnieniem z wakacyjnego wyjazdu na fiestę balonową.

Meditation

Tworząc Meditation spędziłem wiele godzin kontemplując.Zdałem sobie sprawę, że czas poświęcony na ucieczkę wewnątrz siebie jest dla mnie bardzo cenny i dał mi motywację do dalszego rozwoju.

Wędrówka

en utwór jest o wędrówce. Takiej wędrówce, o której chyba każdy z nas marzy, ale nie każdemu w dzisiejszych czasach jest dane ją przeżyć. Praca, brak czasu i wiele pozornie ważniejszych obowiązków stoi na przeszkodzie w tym doświadczeniu. Takim ludziom specjalnie dedykuję tę piosenkę. Tekst piosenki: Janusz Maria Rożej

Island

Za oknem śnieg, "Rozeta" zimowa działa a na Muzyce Wróbla niekończące się lato. Zapraszam w podróż w tropikalne rejony wraz z nowym utworem. Enjoy!

Neptune

Nowy rok, to i z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nowy utwór. Udoskonalany przez wiele miesięcy prezentowany jest też od kilku dni na Spotify.Jakość nagrania można docenić dopiero na słuchawkach lub kolumnach.Tytułowy Neptune nie pojawia się w obrazach, niech pozostanie w Waszej wyobraźni.

Holiday

Ostatni utwór w tym roku fragmentami bardziej rockowy.Przypominam, że 31 grudnia na Spotify ukaże się moja pierwsza epka pt Neptune.Chciałbym bardzo, żebyście wracali czasami do moich starszych utworów.

Memories of Rain

No to jest na same święta pierwszy mój utwór z saksofonem i sitarem a już za moment będą następne. Może to trochę zmiana stylu, ale takie mam teraz czucie.Udostępnijcie dalej,tylko jeżeli się podoba.

Wroobel samba

Utwór znany jest moim fanom - brydżystom.Oto nowa wersja z zawodowymi muzykami.Jestem po listopadowym koncercie Jethro Tull może stąd ten flet.

Kromka chleba

Pracuję ostatnio nad dużo trudniejszymi utworami, które niedługo zaprezentuję. Natomiast dziś moja melodyjna piosenka do słów Katarzyny Łukasik-Marcinkowskiej.Piano Wojciech Wiśniowski. Śpiewa moja ukochana Iwonka.

Kolędowe sny

Drodzy, czy myślicie już o nadchodzących Świętach? Dziś Mikołajki i z tej okazji moja z Iwonką obiecana niespodzianka, której słuchanie umili Wam przygotowania do nich.Zachęcam Was do śpiewania razem z nami.Moja kompozycja i gitara,słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska, produkcja Artur Kołobrzański.

Old Road

Pomysł na utwór powstał w przepięknej miejscowości Łagów koło Świebodzina, ale obrazy wyprowadzają daleko poza granice.

Moon.

Nawet życzliwi mi słuchacze zarzucają, że moje utwory są ładne, ale trochę w staroświeckim wydaniu. No to duch nowoczesności zawitał dzięki nowej współpracy z Arturem Kołobrzańskim. Mam nadzieję,że to słychać.

π Wymarzylem ciebie

Utwór miał być instrumentalny,ale tekst skłonił mnie,żeby go zaprezentować.Cały czas szukam wokalisty, który chciałby zaśpiewać moje dawne jak i przyszłe utwory.

Jeszcze czysta woda.

Tym razem coś spokojnego.Na taką muzykę też trzeba mieć czas.

π-Tribute to S.

Sam się zastanawiam, czy muszę produkować tylko takie refleksyjne kawałki. Tym razem coś mocniejszego, jazz-rockowego.

Podmuch nadziei

Wreszcie skończyliśmy delikatny Podmuch nadziei.Przypominam, że znaczek "π" to skrót Piotr Iwonka-nieograniczone możliwości:). Zachęcam do subskrypcji kanału.do udostępniania oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Na palcach

Witam wszystkich uśmiechem ...i nowym utworem z cyklu ''Live Recording Sessions'', zachęcam do odsłuchu i przede wszystkim(cały czas przypominam) do udostępniania, gdyż dzięki temu zwiększymy zasięgi i będziemy mogli działać więcej i dla większego grona odbiorców! Pozdrowienia!

Fala

Nowy cykl - ''Live Recording Session", tym razem jest to nowy utwór instrumentalny pt. "Fala". Zachęcam do subskrypcji kanału i udostępniania wszem i wobec!

Egzotyk

Zachęcam do subskrypcji kanału, także do udostępniania, oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Kolejny raz

Zachęcam do wysłuchania, pozostawienia subskrypcji, oraz ''polajkowania'' oficjalnego profilu na fb: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Stolica

Muzyczną pocztówką z Warszawy ślę pozdrowienia wszystkim słuchaczom! ;) Muzyka/Gitara: Piotr Wróblewski Słowa: Katarzyna Łukasik-Marcinkowska Piano: Wojciech Wiśniowski Dodatkowo zachęcam do subskrypcji kanału, oraz do ''polajkowania oficjalnego FanPage: https://www.facebook.com/muzykawrobla

La Playa

Dotychczas publikowałem tutaj utwory śpiewane, dziś przyszła pora zaprezentować Wam moją najnowszą kompozycję, utwór instrumentalny... Zachęcam najgoręcej do odsłuchu/udostępniania, a za całą dotychczasową aktywność na kanale, wszystkim dziękuję!!!

Osobno

Kolejny utwór, mam nadzieję że choć trochę zachęcający do kontemplacji... Dziękuję za odtworzenia, pracujemy dalej! π. Muzyka: Piotr Wróblewski Piano: Wojciech Wiśniowski Słowa: Janusz Maria Rożej

Zaproś...

Wspólnie, śpiewająco zapraszamy wszystkich do tańca.. Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Śpiewa: Iwonka Wróblewska

Czule...

Wreszcie po chwilowej przerwie nowa piosenka, zaśpiewana przeze mnie i Iwonkę... Z naszego wspólnego muzykowania zrodził się projekt o nazwie "π" (Piotr i Iwonka), zapraszamy do słuchania, a my tymczasem pracujemy dalej, by było tego więcej! Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Ślemy muzyczne pozdrowienia!

Marzyciel

To najbardziej rozbudowana aranżacyjnie moja kompozycja.Może kiedyś będzie śpiewana, ale nie łatwo o dobry tekst.

Walcz i podaj dalej.

Do tego utworu poszukuję tekstu, na pewno będzie to piosenka o pokonywaniu trudności życiowych.

Migawki z Warmii

Nie tylko motyle

Na razie jest to muzyka ilustracyjna.

Mazowieckie klimaty

Od 20 lat prowadzę w Warszawie Rajdową Szkołę. To wielu z Was już wie. Niektórzy wiedzą też, że od 5 lat próbujemy z moją żoną Iwonką grać w brydża sportowego. O tym, że od roku komponuję piosenki, z pewnością wie niewielu.

Skąd to się wzięło?

Od 8 roku życia śpiewałem w Szczecińskich Słowikach i w latach 60. zwiedziłem z nimi pół Europy Zachodniej. Następnie, już w Warszawie, śpiewałem w Centralnym Zespole Artystycznym przy Teatrze Wielkim w Warszawie ( nie mylić z Gawędą), prowadzonym przez śp. druha Władysława Skoraczewskiego. W tym okresie byłem zatrudniany przez Operę do wszystkich dziecięcych ról. Śpiewałem w Tosce, Carmen, Tannhäuserze, a po mutacji głosu w Borysie Godunowie.

W tym okresie poznałem wielu wybitnych muzyków, śpiewaków i późniejszych dyrygentów, np. Jacka Kaspszyka, obecnego dyrektora Filharmonii Narodowej, który wielokrotnie nami dyrygował.

W międzyczasie pogrywałem trochę na gitarze. Od młodych lat chciałem iść do szkoły muzycznej; moim marzeniem był klarnet. Nacisk rodziców (byli na nie) okazał się decydujący… Po 18 roku życia śpiewanie zarzuciłem, ale muzyka towarzyszyła mi dalej. Nieustannie.

Od dwóch lat podnoszę swoje umiejętności gry na gitarze u profesjonalnego muzyka-nauczyciela.

Na początku tego roku, gdy będąc na wczasach brydżowych grałem na gitarze dla uczestników, poznałem pewną panią. Jak się okazało, była ona absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Wspomniała, że od lat pisze wiersze, poczym… zapytała, czy podjąłbym się skomponować coś do jej wierszy.

Dziwne. Nieprawdaż?

Podjąłem wyzwanie i tak to się zaczęło.

Do dziś napisałem do szuflady około 30 utworów. Niektóre pozostaną instrumentalne, inne być może staną się piosenkami. Ich aranżacją oraz grą na instrumentach klawiszowych i gitarze prowadzącej zajął się Wojciech Wiśniowski. Wszystko zostało nagrane w warunkach domowych, na przyzwoitym sprzęcie.

Poprosiłem mojego przyjaciela Piotra Wowkonowicza, który nie jedno miejsce na świecie uwieczniał swoim aparatem fotograficznym, żeby do mojej muzyki dołączył pasujące klimatem zdjęcia.

Mam zamiar sukcesywnie prezentować swoje utwory i czekam na Waszą reakcję.

Rajdowa Szkoła Piotra Wróblewskiego - Zrób komuś Oryginalny Prezent!

RSPW © 2024